Suupohjan ammatti-instituutista valmistuneet 18.5.2019

Lataa 18.5.2019 valmistuneiden yhteiskuva tästä

Suupohjan ammatti-instituutti, valmistuneet 18.5.2019

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti:
Heimonen Tuuli Elisabet, Kauhava; Kuivanen Suvi Anniina, Kauhajoki; Loppi Markus Petteri, Seinäjoki; Pentinmäki Mikael Kristian, Kurikka; Saarinen Julia Johanna, Kauhajoki.

Hotelli-, ravintola ja catering-alan perustutkinto, kokki:
Anttila Katariina Maria, Karijoki; Jaakkola Kati Tuuli Aleksandra, Kauhajoki; Kanto Tommi Kristian, Kauhajoki; Laurila Elina Tuuli Julia, Teuva; Mämmelä Jenna Juulia Katariina, Kauhajoki; Pentinmäki Laura Emilia, Kauhajoki; Pukkila Sari Susanna, Karvia.

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja:
Välimäki Joni Jaakoppi, Teuva; Yli-Teevahainen Nico Petteri, Kauhajoki.

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja:
Kaunisto Eetu Vesteri, Karijoki; Nevala Roope Veikko Samuel, Karijoki; Puska Joona Juhani, Kauhajoki; Riippi Antti Eero Ilmari, Teuva; Valkeajoki Tomi Tuomas, Kauhajoki; Voittola Matias Ilmari, Teuva; Westerback Konsta Kalevi Henrik, Kristiinankaupunki.

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:
Björkman Suvi Maria, Karijoki; Hautala Sini Maria, Kauhajoki; Hautamäki Veera Benina, Teuva; Hemminki Joona Juho Kristian, Kauhajoki; Järvistö Julia Karoliina, Teuva; Karjalainen Jani Juha Kristian Kauhajoki; Keto-Aro Jenna Emilia, Kauhajoki; Saarela Amanda-Emilia, Kristiinankaupunki; Tarkanmäki Toni Matti, Kauhajoki; Tuohimaa Emilia Katariina, Teuva; Törmä Mirja Marjatta, Kauhajoki; Ylikoski Severi Elias, Kauhajoki.

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:
Koirikivi Isabella Maria, Valkeakoski; Kulmala Kati Maria Hannele, Kauhajoki; Mäntylä Piia Maria, Alavus; Saari Anniina Hilkka Maria, Kauhajoki; Saarikoski Petteri Sakari, Kauhajoki; Suomalainen Emilia Ida Maria, Kauhajoki; Luoma Iiris Vilja Onerva, Kauhajoki; Luoto Saara Emilia Kaarina, Vaasa; Rinta-Jaskari Katri Elisa, Isokyrö.

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä:
Heikkilä Miika-Johannes, Kristiinankaupunki; Hietaranta Hanna Irene, Kauhajoki; Keski-Vakkuri Oskari Mikael, Kauhajoki; Kiikka Tuomas Juhani Mikael, Kauhajoki; Koivuniemi Teemu Johannes, Kauhajoki; Leppä Miretta Maaria, Seinäjoki; Marttila Jaakko Samuli, Kauhajoki; Pakkala Niko Ville Samuel, Kauhajoki; Rantamäki Iida-Sofia Aleksandra, Kauhajoki; Suomalainen Karri Janne Juhani, Kauhajoki; Syväjärvi Manu Eemeli, Isojoki; Takamäki Anni Emilia, Ilmajoki; Uusitalo Lauri Antti Antero, Teuva; Valgeoja Markus, Kristiinankaupunki.

Media-alan perustutkinto, Mediapalvelujen toteuttaja:
Heikkilä Lauri Kristian, Kankaanpää; Kallantie Tiina Laura Katariina, Seinäjoki; Kiviranta Jesse Risto Roger, Pori; Lattu Emmi Katariina, Kankaanpää; Mäki Eveliina Suvi Katriina; Reponen Ilkka Johannes, Savonlinna; Vainionpää Laura Emilia, Teuva; Yli-Kiikka Ella Titta Teresa, Seinäjoki.

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:
Halkola Joel Christian, Kauhajoki; Kauhajärvi Juho Kristian, Kauhajoki; Koivulampi Eemeli Kristian, Kauhajoki; Kujala Jussi-Pekka, Kauhajoki; Lehtonen Joni Markku Mikael, Teuva; Leppäniemi Elias Johannes, Teuva; Martola Jere Matias, Teuva; Mylläri Eetu Santeri, Teuva; Paananen Pasi Petri, Teuva; Panu Niklas Juhani, Kauhajoki; Rinta-Könnö Riku Leevi Juhani, Kauhajoki.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:
Gawryszczak Blazej, Kauhajoki; Haavisto Jesse Johannes, Kauhajoki; Hakala Arttu Matti Oskari, Teuva; Hautaluoma Atte Lauri Oskari, Kauhajoki; Korpilahti Santtu Petteri Saminpoika, Kauhajoki; Kuusikoski Joonas Matti Anselmi, Isojoki; Mattila Jesse Mikael, Kauhajoki; Moilanen Patrik Tapani, Kauhajoki; Mäkinen Aleksanteri Matti Eemil, Kauhajoki; Ojanperä Rami Jussi, Teuva; Paju Julius Oskar, Karijoki; Pentinmäki Teemu Tapani, Kauhajoki; Pihlaja Miro Marko Johannes, Kauhajoki; Pitkänen Julius Mikael, Kauhajoki; Uunila Miika Matias, Kauhajoki; Ylikoski Toni Juhani Kristian, Isojoki.

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:
Ahlström Isabella Enna Josefiina, Kristiinankaupunki; Ahokas Eeli Samuel, Kurikka; Hassinen Teemu Petteri, Kauhajoki; Heikkilä Eero Juhani, Kauhajoki; Itähalme Roope Juhani, Kauhajoki; Keski-Hirvelä Susanna Amanda Elviira, Kurikka; Kytönen Joonatan Asko Juhan, Kauhajoki; Leppinen Aleksi Mikael, Kauhajoki; Lindroos Oskari Aleksi, Kurikka; Nyrhinen Mikael Casimir, Ilmajoki; Paakkari Tuomas Henrikki, Oulu; Pohjonen Pasi Petteri, Kauhajoki; Rinta-Koski Neea Leena, Kauhajoki; Sjöberg Mertsi Dimitri Leonard, Kauhajoki; Ylinen Artturi Riku Matias, Kurikka; Zschauer Otto Herman, Seinäjoki.

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi (2-vuotinen):
Hakola Juha Markus, Seinäjoki; Halme Niilo Nestori, Tampere; Kentta Janne Johannes, Kauhajoki; Lahti Teppo Juhani, Tampere; Nevala Joni Antero, Seinäjoki; Rinta-Piirto Teemu Matias, Ilmajoki; Saari Juha Arto Iisakki, Kurikka; Siirtola Henri Sakari, Kauhajoki; Vesterbacka Emilia Aleksiina, Kristiinankaupunki.

Lisäksi lukuvuoden 2018-2019 aikana ovat valmistuneet:

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti:
Korpi Henri Ville Mikael, Kauhajoki.

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:
Aalto Iida Sofia Eleonoora, Teuva; Avantola Emma Katariina, Teuva; Lyyluoma Johanna Suvi Emilia, Teuva; Sillanpää Johanna Maria, Kurikka; Uppa Erja Maria, Teuva.

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:
Ylikoski Severi Elias, Kauhajoki.

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, monimuotokoulutus:
Hirvelä Alexandra Minttu Marjaana, Teuva; Ihanamäki Marika Hannele, Kankaanpää; Järvimäki Tiia Johanna, Pornainen; Kleimola Marika Elina, Seinäjoki; Känsäkoski Katja Tiia, Seinäjoki; Polvinen Emilia Anna Kaisa, Kajaani; Yli-Hemminki Heidi Susanna, Kauhava.

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä, monimuotokoulutus:
Heikkuri Mikko Juhani, Teuva; Jokipii Mikko Jaakko, Karijoki; Karjalainen Venla Kaisa Sofia, Kauhajoki; Kohtamäki Jukka, Honkajoki; Lindberg Jenniina Pilvi Karoliina, Merikarvia; Malm Johny Niclas Kustaa, Karijoki; Saloharju Eero Juhani, Honkajoki; Vettenranta Patrik Tero Olavi, Siikainen.

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, monimuotokoulutus:
Maksym Inna, Kauhajoki; Sirén Sari Hanne, Ilmajoki.

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:
Larsson Jani Antero, Kauhajoki; Yli-Koski Eetu Petteri, Kauhajoki.

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:
Korpela Tero Tapani, Seinäjoki; Palomäki Mika Markus, Kauhajoki; Sorjanen Mikko Kalervo, Seinäjoki.

Valmistuneista kaksoistutkinnon ovat suorittaneet:

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti:
Kuivanen Suvi Anniina, Kauhajoki; Saarinen Julia Johanna, Kauhajoki.

Hotelli-, ravintola ja catering-alan perustutkinto, kokki:
Kanto Tommi Kristian, Kauhajoki.

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:
Törmä Mirja Marjatta, Kauhajoki.

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä:
Kiikka Tuomas Juhani Mikael, Kauhajoki

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:
Kauhajärvi Juho Kristian, Kauhajoki.

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:
Ahlström Isabella Enna Josefiina, Kristiinankaupunki; Keski-Hirvelä Susanna Amanda Elviira, Kurikka.