SAI valmistuneet 31.5.2017

Suupohjan ammatti-instituutti, valmistuneet 31.5.2017

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti
Autio Laura Kaisa, Kauhajoki; Jokinen Tuulia Karoliina, Tampere; Kohtala Jenna Marika; Kauhajoki; Korkeamäki Milla Hannele, Seinäjoki; Korpela Soili Hannele, Kauhajoki; Majewski Jonna Marie Therecia, Espoo; Mäkinen Tino Mikael, Kauhajoki; Nykänen Kalle Eino Antero, Jämijärvi; Salo Jenni Johanna Eveliina; Alavus; Siltala Janniina Else Marjaana, Alavus; Välimaa Virpi Maarit, Kauhajoki.

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:
Kiuru Joonas Valtteri, Teuva; Koivuniemi Aki Juhani, Kauhajoki; Kuja-Halkola Jere Olavi, Kristiinankaupunki; Luomanranta Riku-Pekka Aleksi, Kauhajoki; Lähdesmäki Heikki Martin Valtteri, Kauhajoki; Metsälä Juho Mikael, Kauhajoki; Partala Mika Matias, Karvia; Riippi Tuomas Aleksi, Teuva; Rintaluoma Jesse Markus, Karijoki; Syrjälä Elmeri Elias, Kauhajoki; Tuominen Elmeri Timo Juhani, Teuva; Vainioranta Eemeli Sakarias, Teuva.

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:
Alakoski Lotta Kaarina, Seinäjoki; Kangasluoma Sonja Moonika, Seinäjoki; Kuja-Halkola Sanna Maria, Kauhajoki; Kuusisto Krista Annika Vilhelmiina, Kauhajoki; Laine Eveliina Eufrosyne, Teuva; Mansikkamäki Josefin Rebecca Severiina, Seinäjoki; Martikkala Nicole Julia, Seinäjoki; Mäkivaara Jade Patricia, Kurikka; Ristiluoma Nita Julia, Teuva; Rohumets Santa, Kristiinankaupunki; Salokas Noora Eveliina, Kurikka; Viinamäki Milla Maarit, Kihniö; Vilponen Jenna Marika, Kauhajoki.

Hotelli-, ravintola ja catering-alan perustutkinto, kokki:
Autio Piritta Ida Kristiina, Teuva; Lehto Santeri Henrik Ilmari, Teuva; Lehtonen Henna Janina, Kaskinen; Majamäki Katja Emilia, Kauhajoki; Malm Petra Orvokki, Karijoki; Martola Riikka Elina, Teuva; Mäntylä Soile-Orvokki, Teuva; Nevala Lotta Mari Kristiina, Kauhajoki; Pulkkinen Nina Felicia, Teuva; Rajalakso Veera Katariina, Kauhajoki; Torvinen Inka Henriikka, Kauhajoki.

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja:
Sandberg Arttu Jalmari, Teuva; Simpura Tuomas Anton, Teuva; Viitalähde Ismo Veikko, Isojoki; Yli-Heikkuri Henri Viljami, Teuva.

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja:
Halkola Hannu Herman, Isojoki; Karhu Aki Aaro Vihtori, Teuva; Viitalähde Esko Martti, Isojoki.

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:
Haapaniemi Nea Heta Karoliina, Teuva; Huikku Jemina Marie, Kauhajoki; Juntunen Mia Elisa, Kristiinankaupunki; Järviluoma Iida Elina Johanna, Teuva; Karjalainen Mervi Susanna, Kauhajoki; Kuusela Jussi Elias, Karvia; Mäki-Kyyny Raisa Kristiina, Kauhajoki; Mäki-Rajala Elina Marja, Kauhajoki; Mäntylä Teresa Kristin, Kauhajoki; Ojaniemi Henna Karoliina, Kauhajoki; Pekkanen Anne Marja; Kauhajoki; Pekkanen Tiina Marja Anneli, Kauhajoki; Pentinmäki Niko Juhani Cristian, Karvia; Ranta Mira Susanna, Kauhajoki; Sara Meeri Sofia, Kauhajoki; Sjöberg Kyösti Righard, Kurikka; Tarkanmäki Jukka Matti, Teuva.

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:
Anttisaari Wilma Katariina, Seinäjoki; Harju Janna Julia, Teuva; Huhtala Juulia Sointu, Seinäjoki; Isolahti Tuulia Annikki, Kauhajoki; Kalliomäki Tiina Annika, Kauhajoki; Karjalainen Hanna-Maria, Kauhava; Kinnunen Anastasia, Seinäjoki; Kohtaniemi Mira Annika Maria, Alavus; Kåla Noora Katariina, Kokkola; Pernaa Ida Johanna, Kauhajoki; Rautio Ella Katriina, Seinäjoki; Simola Jessi Juulia, Teuva; Söderbacka Sofia Charlotta, Kauhajoki; Upla Sanna Sofia, Kauhava; Uusisalo Eve Anniina, Seinäjoki; Ylä-Liedenpohja Tiina Lilja Tapanintytär, Alavus.

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä:
Ahola Anna Aino Amanda, Kauhajoki; Berglund Danne Krister, Kristiinankaupunki; Heikkilä Niko-Petteri, Kristiinankaupunki; Heikkilä Ville Mikael, Kauhajoki; Hirvelä Heta Maria, Kurikka; Kataja Leevi Oskari Aleksi, Vimpeli; Lukkarinen Emil Kasper Valtteri, Teuva; Malm Johan Bertil Juhani, Karijoki; Mustasilta Risto Tero Juhani, Karvia; Mäkelä Tommi Tapio Henrik, Kauhajoki; Mäki-Pantti Niko Markus Hermanni, Kauhajoki; Pukkila Martti Sakari, Karvia; Pushkarov Andrii, Kauhajoki; Taskinen Arttu Aarre Olavi, Teuva.

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:
Ahtiainen Arttu Aleksi Mikael, Kauhajoki; Hakoniemi Ari Juhani, Kauhajoki; Junttila Elias Viljami, Isojoki; Kangasniemi Matias Antti Ilmari, Isojoki; Kivipelto Joona Jeremias, Kauhajoki; Lahdenmaa Joni Edvard, Kauhajoki; Latva-Krekola Eetu Nikodemus, Kauhajoki; Pihlajamäki Mika Matti, Kauhajoki; Pihlajaviita Matti Petteri Laurinpoika, Karijoki; Salminen Miro Kristian, Isojoki; Torvinen Ali Matias, Kauhajoki; Ylinen Jere Janne Matias, Honkajoki.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:
Hietikko Janne Johannes, Kauhajoki; Hyvärinen Antti Pekka Iisakki, Kauhajoki; Kriikkula Roni Ari Mikael, Teuva; Käkelä Oskari Vilho Samuli, Kauhajoki; Mattinen Osku Petteri, Kauhajoki; Myllymäki Teemu Kristian, Isojoki; Mäkelä Iiro Akseli, Kristiinankaupunki; Mäkiranta Iiro Mikael, Kauhajoki; Mäki-Turja Tommi Aleksanteri, Kauhajoki; Oijennus Arttu Matias Aatoksenpoika, Kauhajoki; Rantala Jani Pauli Mikael, Teuva; Saarikoski Kasperi Heimo Johannes, Kauhajoki; Tallgren Patrik Matias, Teuva; Välkkilä Teemu Tapio Aksel, Kauhajoki.

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:
Ahvenjärvi Joni Juhani, Kauhajoki; Alkio Ilmari Pasi Martti, Kauhajoki; Anttila Mikko Johannes, Kurikka; Hannila Minja Marjaana; Ilmajoki; Ikonen Roope Toni Kristian, Teuva; Iso-Härkönen Antti Tuomas, Alavus; Jokela Juho Pekka, Kurikka; Jokiperä Severi Teuvo Samuli, Kauhajoki; Kallio Roni Jesse Johannes, Kauhajoki; Karjalainen Miikka Tapani; Kauhajoki; Kivistö Mikko Jaakoppi, Kurikka; Koivisto Jesse Samuel, Kauhajoki; Koivisto Sami Ensio, Kaskinen; Koivuviita Janette Mariaa Hannika, Kauhajoki; Korpela Santeri Erno Salomon, Kurikka; Kulmala, Arttu Lauri Johannes, Kauhajoki; Leppänen Samuli Joonas, Tampere; Leppäniemi Ville Petteri, Kurikka; Leskinen Kalle Juho Sakari, Kempele; Patala Arsi Kalevi, Nokia; Pihlaja-Kuhna Outi Maarit, Kauhajoki; Rautio Sero Heikki, Kauhajoki; Rinta-Möykky Matias Jaakko Sameli, Kauhajoki; Setälä Anna-Kaisa, Kauhajoki; Silomäki Joona Waltteri, Parkano; Stigell Toni Kalevi, Kauhajoki; Suominen Severi Onni, Kauhajoki; Äijö Karri Pentti Emil, Kauhajoki.

Lisäksi lukuvuoden 2016-2017 aikana ovat valmistuneet:

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti:
Alanko Anniina Aurora, Kauhajoki.

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:
Loukasmäki Tiina-Maria, Kauhajoki.

Hotelli-, ravintola ja catering-alan perustutkinto, kokki:
Törmä Roosa Maria Orvokki, Kauhajoki.

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja:
Vuorimaa Samu Valtteri, Karijoki; Palomäki Jani Kristian, Kristiinankaupunki.

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja:
Kujanpää Atte Jonne Juhani, Isojoki; Mäkipää Toni Mikael Oskari, Kauhajoki.

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja, näyttötutkintona:
Hakala Minna Kristiina, Tampere; Hautamäki Jonna Kristiina, Seinäjoki; Kokkonen Susanne Maaria, Seinäjoki; Kublina Kristine, Isojoki; Lapshyna Galyna, Kauhajoki.

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä:
Mäntyharju Ville Ilmari, Kauhajoki.

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä, näyttötutkintona:
Heikkilä Olli Jussi, Kauhajoki; Mäkikoskela Juho Matias, Kihniö; Nikkola Päivi Hannele, Kauhajoki; Tuuliniemi Teemu Juhani, Karvia.

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri, näyttötutkintona:
Alakangas Päivi Orvokki, Kauhajoki; Kaleva Iina Ellen, Salo; Kantoniemi Timo Tapani, Kurikka; Kivinen Mervi Tuulikki, Vaasa; Rajala Maria Sanna, Kurikka.

Valmistuneista kaksoistutkinnon ovat suorittaneet:

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:
Ristiluoma Nita Julia, Teuva.

Hotelli-, ravintola ja catering-alan perustutkinto, kokki:
Lehtonen Henna Janina, Kaskinen; Martola Riikka Elina, Teuva.

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:
Ojaniemi Henna Karoliina, Kauhajoki, Sara Meeri Sofia, Kauhajoki.

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:
Kangasniemi Matias Antti Ilmari, Isojoki.

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:
Alkio Ilmari Pasi Martti, Kauhajoki; Jokiperä Severi Teuvo Samuli, Kauhajoki.

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:
Kåla Noora Katariina, Kokkola.